środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminSport

Kurierowa Kronika Brydżowa. Jerzy Plichtowicz z Jerzym Sadowskim zwycięzcami w siódmym spotkaniu

W miniony czwartek brydżyści zagrali w skromnej obsadzie ośmiu par. Choć często bywa u nas, że wyniki pierwszej trójki są dosyć zbliżone, tym razem różnice były znaczące. Ze zdecydowaną przewagą w wynikach zwyciężyli Jerzy Sadowski z Jerzym Plichtowiczem: 45,83 imp. Pozostałe pary, które uplasowały się w czołówce to Zbigniew Garlej (Ciechanów) z Dominikiem Głowackim (Łaguny): 30,83 imp oraz Jerzy Cichowski z Bogdanem Jaskulskim: 19, 87 imp.

W krajowym Pajączku zagrało 78 par z 9 ośrodków. Choć w ostatnim czasie dość często bywało, że nasze pary zajmowały wysokie miejsca (w pierwszej dziesiątce, czy w pierwszej trójce), tym razem wyszło odrobinkę gorzej. Najwyższe miejsce w tabeli krajowej z naszego ośrodka uzyskali Jerzy Sadowski z Jerzym Plichtowiczem: 29, 89 imp; 12 miejsce.
W klasyfikacji Mistrza Wiosny po sześciu turniejach liderem był ciechanowianin Wojciech Adamkiewicz, obecnie na prowadzeniu są Jerzy Sadowski z Jerzym Plichtowiczem, obydwaj mają po 52 pkt. Trzy punkty mniej ma Dominik Głowacki (Łaguny): 49,5 pkt.

 

IP, Julita Surmacz