środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleriaSport

Kurierowa Kronika Brydżowa: Ósmy turniej jesiennego sezonu z patriotycznym akcentem

Z okazji Święta Niepodległości rozegraliśmy już czwarty  w historii naszych rozgrywek patriotyczny turniej „O Podkowę Kasztanki Marszałka”. Bardzo pozytywnie zaskoczyła  liczebność obsady turnieju; na sali Przasnyszanki zgromadziło się bowiem aż dwanaście par. Warto było czekać te kilka  tygodni na tak liczną obsadę, nie powiem że nie.
Tym bardziej byłoby miło spędzać te czwartkowe chłodne, jesienne wieczory gdy jest częściej więcej niż siedem par.
    Najwyższy rezultat, którym sporo wyprzedzili pozostałe pary ugrali Jerzy Sadowski z Jerzym Plichtowiczem: 61,06%. Po ostatnich trzech z rzędu wygranych tym razem  Jerzemu Cichowskiemu z Kazimierzem Głowackim (Łaguny) gra wyszła odrobinkę słabiej, choć nadal utrzymali się w pierwszej trójce, tym razem na miejscu drugim: 57,73%.  Komplet par na podium zamknęli ciechanowscy zawodnicy, Andrzej Gotz z Wojciechem Palmowskim: 55,15%. Zagrali oni lepiej w bezpośrednim pojedynku od Sławomira Grabowskiego ze Zbigniewem Garlejem (również  z Ciechanowa).
W Pajączku zagrało aż 580 par z 30 ośrodków. Biorąc pod uwagę tak liczny skład myślę, że wyniki Jerzego Plichtowicza z Jerzym Sadowskim były na bardzo dobrym poziomie; zajęli 19 miejsce w tabeli z rezultatem 62,24%.
Na zakończenie patriotycznego turnieju Julita i Waldemar Surmaczowie wręczyli puchary dla pary z najwyższym rezultatem, dla par z pierwszej trójki pamiątkowe dyplomy i szklane statuetki. Dodatkową nagrodą dla pierwszej piątki par były nagrody finansowe.
  Julita Surmacz