niedziela, 1 października, 2023
AktualnościAktualności z GminSport

Kurierowa Kronika Brydżowa – Wygrana gości, gospodarze z przewagą na podium

W ostatni czwartek kwietnia zagraliśmy szósty turniej wiosennej serii, co oznacza, że jesteśmy już na półmetku sezonu (łącznie 12 turniejów w jednej serii). W miniony czwartek obsada była nieco skromniejsza niż w turnieju piątym – wtedy zagrało 11 par, teraz 8.

Najwyższy tego wieczoru wynik uzyskali ciechanowscy gracze Kazimierz Dobrzyniecki z Wojciechem Adamkiewiczem: 22,33 imp. Niższe miejsce na podeście zajęła mikstowa para Anna i Grzegorz Andrejczykowie: 21,67 imp. Z najniższym wynikiem w pierwszej trójce uplasowali się Jan Milewski z Andrzejem Mazurem: 12,67 imp.
W krajowym Pajączku zagrało 88 par z 10 ośrodków. W poprzednich tygodniach pary z naszego ośrodka często zajmowały miejsca w pierwszej trójce, tym razem jednak uplasowały się na niższych pozycjach. Najwyższe miejsce z naszego ośrodka w tabeli krajowej zajęli ciechanowianie Zbigniew Garlej z Wojciechem Palmowskim: 33, 89 imp, 10 miejsce.
W klasyfikacji Mistrza Wiosny będąc na półmetku serii mamy w czołówce zaledwie jednopunktowe różnice: Wojciech Adamkiewicz (Ciechanów) – 42 pkt., Jerzy Sadowski, Jerzy Plichtowicz – 41 pkt.

 

IP, Julita Surmacz