piątek, 8 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminSzkoły

Laureatki Sejmu Dzieci i Młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Krasnem

„Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia. W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz?” – tak brzmiał temat tegorocznej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży, w którym dwie ósmoklasistki Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Krasnem otrzymały tytuły laureatek.

Sejm Dzieci i Młodzieży jest wyjątkowym projektem edukacyjnym realizowanym przez Kancelarię Sejmu od 1994 roku we współpracy z innymi instytucjami. W gronie współorganizatorów znaleźli się: Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Instytut Pamięci Narodowej.
Tegoroczna XXVII edycja SDiM miała specjalny charakter i zmienioną formułę ze względu na pandemię. Uczniowie zaproszeni zostali do internetowej edycji konkursu. Niestety, zwycięzcy nie mieli możliwości, aby uczestniczyć w prawdziwych obradach w gmachu Sejmu RP w Warszawie tak jak uczniowie naszej szkoły nagradzani w poprzednich edycjach.
Alicja Kierzkowska i Natalia Goździewska realizowały ciekawe działania, które przyniosły im sukces. Dziewczynki solidnie przygotowały się do realizacji projektu. Przeglądały materiały źródłowe dotyczące Prymasa Tysiąclecia dostępne w bibliotekach oraz w zasobach internetowych, przygotowały ankietę, konkurs, materiały biograficzne. Podsumowaniem projektu była oryginalna prezentacja multimedialna na platformie edukacyjnej pt. „Nienawiść można uleczyć tylko miłością” – o kardynale Stefanie Wyszyńskim, która zawierała m.in. materiały multimedialne dotyczące Kardynała, ćwiczenia interaktywne, film o realizacji zadań.

IP, SPK, Fot. SPK