niedziela, 1 października, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Legendarny Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze” wystąpi na Dniach Chorzel w przyszłym roku

Projekt Ośrodka Upowszechniania Kultury i Gminy Chorzele „Biesiada z Mazowszem” o wartości 200 tys. zł głoszony do puli Budżetu Obywatelskiego Mazowsza uzyskał dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu i głosom mieszkańców 3 wynik w głosowaniu i będzie realizowany podczas Dni Chorzel 2023.

Nasz wspólny projekt nosi nazwę „Biesiada z Mazowszem”, a jego głównym punktem jest występ zespołu „Mazowsze” – czyli jednego z największych polskich zespołów artystycznych odwołujących się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego – na Dniach Chorzel w 2023 roku.
Zespół „Mazowsze” należy do największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Nazwa zespołu wywodzi się od centralnego regionu Polski – Mazowsza, jednak repertuar „Mazowsza” szybko rozszerzył się o folklor innych regionów. Dziś w dorobku zespołu znajdują się opracowania sceniczne 42 z nich.
– Nasze wspólne zaangażowanie wraz z mieszkańcami przyniosło efekt i oznacza organizację wspaniałego widowiska, które uświetni przyszłoroczne Dni Chorzel!
– Dziękujemy wszystkim, którzy oddawali głosy i pomagali w drodze do wspólnego sukcesu – informuje burmistrz Beata Szczepankowska.

IP, UMiGCh