poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Linie na trasie różowych słupów mają zostać wykonane w tym roku

 

Upór radnego miejskiego z Przasnysza Sławomira Czaplickiego na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców da chyba efekt. Droga powiatowa, tzw. trasa różowych słupów Przasnysz – Chorzele ma jeszcze w tym roku zyskać nowe oznakowanie poziome, czyli malowanie linii – o które radny od kilku miesięcy zabiegał w imieniu mieszkańców u władz powiatu.

– Trzymamy za dane publicznie słowo, bo chodzi o bezpieczeństwo, zdrowie, a nawet życie mieszkańców. Moja satysfakcja, jest póki co ostrożna, będzie w tej sprawie pełna, jeśli zapowiedź starosty zostanie zrealizowana. Jako Radny Miejski z Przasnysza, w ostatnich miesiącach konsekwentnie zabiegałem w imieniu mieszkańców u nowych władz Powiatu o wykonanie malowania linii na tej trasie – informuje Sławomir Czaplicki.

Radny, najpierw, w dniu 19 maja b.r. złożył do Rady Powiatu Przasnyskiego pierwsze pismo w sprawie konieczności odnowienia oznakowania poziomego ulicy Królewieckiej w Przasnyszu i całej drogi powiatowej Przasnysz – Kobylaki – Brzeski Kołaki nr 3213W, a następnie, ponowił swój wniosek w dniu 8 czerwca b.r., kierując go do starosty i zarządu powiatu.

Droga powiatowa Przasnysz – Kobylaki – Brzeski Kołaki nr 3213W jest trasą użytkowaną przez mieszkańców Przasnysza, Powiatu i nie tylko – z dużą częstotliwością. Oznakowania poziomego (linii) tej drogi praktycznie nie widać, co może zagrażać bezpieczeństwu jej użytkowników, zwłaszcza po zmroku. Ruch na rej drodze jest coraz większy. Mieszkańcy zgłaszali mi pilną potrzebę wykonania przez zarządcę drogi (PZD/Powiat) odnowienia oznakowania poziomego (linii), które było według mojej wiedzy zaplanowane jeszcze w ubiegłej kadencji, przez poprzednie władze powiatu, jednak do dziś nie zostało wykonane. Miały tam miejsce, jak wiemy wypadki. Ostatni, groźny, w ubiegłą niedzielę – argumentuje Sławomir Czaplicki.

– Nigdy nie pozostaję obojętny na sprawy i prośby mieszkańców, sam widziałem taką potrzebę i rozpocząłem starania, które mam nadzieję przyniosą pozytywny efekt. Jeśli starosta przasnyski dotrzyma słowa danego publicznie podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Przasnyskiego, odbiorę z satysfakcją, że moje starania pomogły rozwiązać bardzo ważną sprawę ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników tej drogi. A tymczasem czekamy wraz z mieszkańcami na realizację – dodaje radny Sławomir Czaplicki.

IP, RSC
Fot. Nadesłane