Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM
mar-bud www

Marcin Styczeń wystąpił w Parafii św. Andrzeja Boboli w Skierkowiźnie [ZDJĘCIA]

W niedzielę 24 października 2021 r. parafia Skierkowizna gościła znanego artystę, pana Marcina Stycznia – z wykształcenia dziennikarza, natomiast z zamiłowania muzyka: kompozytora, gitarzystę, wokalistę i tekściarza.

Artysta przyjechał do nas z koncertem „Pieśń o Bogu ukrytym”. Jest to muzyczna wersja poezji Karola Wojtyły, późniejszego papieża św. Jana Pawła II. Koncert zrealizowany kilka dni po Dniu Papieskim był wyrazem wdzięczności za wstawiennictwo i pontyfikat Wielkiego Rodaka. Zgromadziło się na nim wielu ludzi z parafii i okolic.
Koncert rozpoczął się Mszą świętą, a po niej od razu rozpoczęło się muzyczne spotkanie z poezją Wojtyły. Pieśni śpiewane z entuzjazmem i uczuciem rozbudziły wzruszenie słuchaczy. Była nawet okazja do wspólnego śpiewania.
Pan Marcin w końcowym słowie przyznał się, że nigdy nie był w tych stronach, ale jest zauroczony tutejszym terenem, a przede wszystkim niespotykanym pięknem naszej świątyni. Artysta, który był już w wielu kościołach w Polsce i poza jej granicami, potwierdza – jak zresztą wielu innych – niezwykłość naszego lokalnego skarbu.
Co mogę dodać od siebie? Cieszę się z obecności tych, którzy dotarli na koncert. Było to niesamowite doświadczenie. Mnie osobiście najbardziej poruszyła pieśń „Żyję, nie żyjąc w sobie”. Duchowość karmelitańska jest mi bardzo bliska, a wyśpiewany z pasją i energią poemat św. Jana od Krzyża stał się autentycznym przeżyciem duchowym.
Na koniec zespół miejscowej wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, jak i wszyscy chętni mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia z artystą.
Dziękuję wszystkim, którzy wsparli finansowo nasz koncert papieski, aby mógł się on odbyć.
Czekamy na kolejne wydarzenia. Pomysłów, a nawet możliwości mamy bardzo wiele. Akustyka „drewnianej bazyliki” jest niesamowita. Można tu zrobić naprawdę wiele wspaniałych koncertów muzyki religijnej. Potrzeba nam jedynie środków finansowych do ich realizacji. Gdyby były osoby prywatne, firmy, instytucje, samorządy chętne do współpracy, zapraszam do kontaktu.

 

IP, Parafia Skierkowizna

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

juniak www2
juniak www2