Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM
mar-bud www

Marianna Sobieraj z Czernic Borowych wzięła udział w debacie „Seniorzy – mamy głos”

 

24 listopada w Starostwie Powiatowym w Ciechanowie odbyła się debata „Seniorzy – mamy głos”. Wzięła w niej udziała przedstawicielka seniorów z terenu gminy Czernice Borowe – Marianna Sobieraj.

Debata odbyła się w ramach projektu „Ciechanowska koalicja seniorów” dofinansowanego ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych Aktywni + na lata 2021-2025. Wzięli w niej udział seniorzy z Ciechanowa, Opinogóry Górnej, Regimina, Glinojecka. Nie zabrakło również przedstawicieli Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, Ośrodków Kultury, Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Do udziału w debacie zaproszona została Pani Marianna Sobieraj – reprezentantka seniorów z gminy Czernice Borowe. Mówiła o tym, czym zajmują się seniorzy w gminie Czernice Borowe, o ich pracy w różnych organizacjach pozarządowych, realizacji projektów na rzecz seniorów i lokalnej społeczności.

Główne problemy poruszane w trakcie debaty to: brak dostępu do lekarzy specjalistów, trudności z wizytą u dentysty, wykluczenie komunikacyjne i zbyt mało przestrzeni do działania są to problemy, które mają nie tylko seniorzy z powiatu ciechanowskiego. Dobrze byłoby, gdyby głos seniorów dotarł do odpowiednich miejsc i osób, które mają wpływ na poprawę sytuacji.

IP, UGCzB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

juniak www2
juniak www2