sobota, 9 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Marihuana, sześciu pasażerów w samochodzie i kierujący po narkotykach

 

Policjanci z makowskiej drogówki zatrzymali do kontroli 18-latka, który był pod wpływem środków odurzających oraz miał przy sobie marihuanę. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli kilkadziesiąt gramów suszu.

We wtorek wieczorem policjanci makowskiej drogówki w Makowie Mazowieckim zatrzymali do kontroli kierującego oplem corsą. W pojeździe jechało 7 młodych mężczyzn.
– Podczas kontroli policjanci znaleźli w pojeździe i zabezpieczyli dwie torebki, w których była marihuana. 18-letni kierujący przyznał, że narkotyki należą do niego. Został poddany badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie. Okazało się, że 18–latek kierował będąc pod działaniem narkotyków, w związku z powyższym został zatrzymany. Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania 18–letniego mieszkańca Makowa Mazowieckiego policjanci znaleźli susz marihuany. Łącznie zabezpieczono kilkadziesiąt gramów marihuany. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie – mówi asp. Monika Winnik z KPP Maków Mazowiecki.

18–latek odpowie za kierowanie pod wpływem środków odurzających oraz posiadanie narkotyków. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Został również ukarany za przewożenie pasażerów niezgodnie z obowiązującymi przepisami.

IP, KPP, WM