sobota, 9 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Przasnysza

Mariusz Cichowski wcielił się w rolę starosty powiatu przasnyskiego

13 sierpnia Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski gościł w swoim gabinecie Pana Mariusza Cichowskiego, który przybył by zrealizować wylicytowaną przez siebie „godzinę w fotelu Starosty”. Zwycięzca przez godzinę mógł wcielić się w rolę włodarza powiatu, poznając arkana zarządzania i funkcjonowania urzędu.

Wizyta w przasnyskim starostwie była również znakomitą okazją do rozmowy i wymiany poglądów odnośnie działań na rzecz lokalnej społeczności oraz nawiązanej niedawno współpracy w ramach powiatowego Centrum Aktywizacji Biznesu.
Przypomnijmy, że powodem do organizowania wielu zbiórek i akcji charytatywnych była chęć niesienia pomocy małej, wówczas 2 letniej Lence Mazur. Lenka choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni typu trzeciego. To ciężka i rzadka choroba, która prowadzi do częściowego lub całkowitego paraliżu. Dzięki ofiarności wielu darczyńców udało się sfinansować dziewczynce terapię genową wartą ponad 9 milionów złotych. Obecnie Lenka ma się bardzo dobrze – leczenie działa i przynosi oczekiwane efekty w połączeniu z dalszą rehabilitacją.
W imieniu kierownictwa i pracowników Starostwa Powiatowego w Przasnyszu dziękujemy Panu Mariuszowi za szczytny gest dobrej woli i przekazujemy życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

IP, SPP, fot. SPP