środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaGaleriaSzkoły

Maturzyści z ZSP na Jasnej Górze [ZDJĘCIA]

 

Tegoroczna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę odbyła się 11 kwietnia 2022 roku, pod hasłem „Moc w słabości”. Maturzyści Zespołu Szkół Powiatowych im.mjra H.Sucharskiego w Przasnyszu wraz z wychowawcami i katechetami wysłuchali świadectwa Jana Meli – najmłodszego, niepełnosprawnego zdobywcy dwóch biegunów.

Zwrócił on uwagę, że „każda tragedia, powinna być dla nas prowokacją do czynienia dobra. Starajmy się zło dobrem zwyciężać. Wojny nie da się wygrać, ona zawsze przynosi czyjąś śmierć, ale ważne jest, żebyśmy na co dzień żyć uczynkami miłosierdzia”.
Wraz z diecezjalnymi duszpasterzami i maturzystami diecezji płockiej odprawiliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Wałach jasnogórskich.
– Być na Jasnej Górze to łaska, ale być w Wielkim Tygodniu na Jasnej Górze, to ogromna łaska! – powiedział bp Mirosław Milewski, biskup pomocniczy diecezji płockiej, który przewodniczył Mszy św.
Na zakończenie pielgrzymki bp Mirosław Milewski życzył uczniom nie tylko zdanej matury, ale przede wszystkim, żeby byli porządnymi ludźmi.

IP, Marta Tomaszewska – Wróbel