piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z GminWojsko

Mazowieccy terytorialsi podpisali porozumienie z Regionalnymi Lasami Państwowymi

5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialanej będzie kontynuować współpracę z leśnikami na rzecz budowania państwa silnego i przygotowanego na stale zmieniające się zagrożenia.

29 czerwca w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie dowódca 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Mieczysław Gurgielewicz podpisał porozumienie z Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych – Markiem Romanem. Połączenie wiedzy i doświadczenia, którymi dysponują zarówno żołnierze, jak i leśnicy, znacząco podniesie potencjał obronny Polski.
Dokument konkretyzuje zasady realizowania działań na rzecz obronności i bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza. W ramach porozumienia nawiązana zostanie współpraca szkoleniowa, wymiana istotnych informacji oraz doświadczeń, wsparcie techniczne oraz osobowe w sytuacjach kryzysowych. Ponadto żołnierze 5MBOT razem z leśnikami będą realizowali przedsięwzięcia promocyjne i edukacyjne na rzecz lokalnych społeczności.
Płk Mieczysław Gurgielewicz, dowódca 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej podkreślił, że podpisanie porozumienia z Regionalnymi Lasami Państwowymi jest zwieńczeniem wieloletniej współpracy. W znaczny sposób usprawni proces szkolenia mazowieckich terytorialsów, którzy do ćwiczeń z zakresu zielonej taktyki wykorzystują tereny lesiste w rejonie odpowiedzialności brygady.

IP, Elżbieta Obrębska