sobota, 9 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Mazowiecka Grupa Speed – ujawnili 1306 wykroczeń, a 1031 dotyczyły przekroczeń prędkości

 

Każdy kierowca, który stwarza duże zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego i lekceważy obowiązujące ograniczenia prędkości musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami i bezwzględną reakcją policjantów. Na mazowieckich drogach cały czas czuwają nad bezpieczeństwem policjanci z grupy SPEED.

Pamiętać należy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Dlatego poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi właśnie w tym celu powstała mazowiecka grupa „SPEED”, która dyscyplinuje kierowców, rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.

W minionym tygodniu policjanci z grupy SPEED ujawnili 1306 wykroczeń, a 1031 z nich dotyczyła przekroczeń dopuszczalnej prędkości, 18 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi nałożyli 1170 mandatów karnych i skierowali 40 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 21 praw jazdy oraz 46 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również 5 pijanych kierowców oraz 2, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

IP, KWPR