Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Mężczyzna ukarany za bezpodstawne angażowanie służb

Nietrzeźwy 40-letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym za bezpodstawne wezwanie Policji i angażowanie służb ratowniczych. Swoim zachowaniem wywołał niepotrzebne czynności.

Do szczycieńskiej jednostki policji wpłynęło zgłoszenie informujące o mężczyźnie, który wymaga pomocy gdyż odczuwa ból w klatce piersiowej, a przy tym jest bardzo agresywny. Zawiadamiający deklarował, że potrzebna jest zarówno pomoc policji oraz pogotowia. Mężczyzna nie odpowiadał na pytania dyspozytora, z którym prowadził rozmowę. Jego wypowiedzi były obraźliwe. Dyżurny szczycieńskiej jednostki zadecydował o wysłaniu patrolu policji pod wskazany adres.

Na miejscu okazało się, że mężczyzna ten w ogólnie nie potrzebuje pomocy. Jak określił dzwonił pod numer alarmowy dla żartu i zabawy. Za tego typu „zabawę” przewidziany jest mandat karny, w związku z bezpodstawnym angażowaniem służb ratowniczych. Funkcjonariusze na mężczyznę nałożyli mandat karny w wysokości 500 zł.

Policjanci apelują, zanim wykręcisz numer alarmowy zastanów się przez chwile czy rzeczywiście Twoje zgłoszenie wymaga interwencji policji. Właśnie w tym czasie, ktoś może na prawdę potrzebować pomocy, a Ty blokujesz możliwość szybkiej reakcji Policji.

Jeśli na miejsce przybędą już służby ratownicze, które chcą Ci pomóc współpracuj z nimi i nie wydłużaj czasu interwencji poprzez swoje niewłaściwe zachowanie i lekceważące podejście.

18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider