Michał Szafarewicz, fizjoterapeuta z SP ZOZ Przasnysz z nominacją na koordynatora Wojewódzkiego Krajowej Rady Fizjoterapeutów

Michal Szafarewicz

 

19 lipca 2022 r. w Biurze KIF odbyło się pierwsze posiedzenie Koordynatorów Wojewódzkich Krajowej Rady Fizjoterapeutów. Spotkanie otworzył dr Tomasz Dybek, Prezes KRF, który uroczyście wręczył powołania reprezentantom wszystkich województw. Michał Szafarewicz, fizjoterapeuta z oddziału rehabilitacji w Samodzielnym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu, został koordynatorem w województwie mazowieckim.

Zakres współpracy i kierunki działań przedstawiła Hanna Kowalewska, Wiceprezes KRF, która z ramienia prezydium będzie odpowiedzialna za koordynację działań regionalnych.

-Silny region to jeden z filarów nowej KIF. Cieszę się, że mamy tak fantastyczny zespół. Wierzę, że wraz z powołanymi koordynatorami uda nam się integrować i profesjonalizować środowisko w każdym miejscu w Polsce – podkreślił dr Tomasz Dybek, Prezes KRF.

Zgodnie z uchwałą nr 34/II KRF z dnia 12 lipca 2022 roku, do zadań koordynatora należy podejmowanie określonych działań w danym województwie, we współpracy z organami Krajowej Izby Fizjoterapeutów, w celu realizacji następujących zadań samorządu w regionie: współpraca z konsultantami wojewódzkimi w dziedzinie fizjoterapii; inicjowanie i udział w spotkaniach z organami administracji publicznej, szkołami wyższymi, czy przedstawicielami lokalnych władz innych zawodów medycznych; działania na rzecz rozwoju fizjoterapii w regionach oraz wykonywanie innych zadań zleconych przez Prezydium Krajowej Rady Fizjoterapeutów.

 

IP, KIF

Zapisz się na darmową prenumeratę Kuriera Przasnyskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *