Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Mieszkańcy Powiatu Przasnyskiego chętnie szczepią się przeciw Covid-19

Powiat Przasnyski ma jeden z najlepszych wyników pod względem liczby wykonanych szczepień przeciw Covid-19. Pierwszą dawkę szczepionki przyjęło już 57% dorosłych mieszkańców naszego regionu, co wyróżnia nas pozytywnie na tle sąsiednich powiatów (powiat ostrołęcki – 36,4%, powiat mławski – 43,4%, powiat makowski – 54,2%, powiat ciechanowski – 53,4%).
Dane pochodzą z raportu szczepień przeciwko Covid-19, które dla powiatów były aktualizowane 25 maja bieżącego roku oraz danych o populacji na podstawie GUS.
Na tak wysoki wynik z pewnością wpłynęło utworzenie 19 kwietnia br. pilotażowego Punktu Szczepień Powszechnych, o który dla naszych mieszkańców u Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła zabiegał Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski. Utworzenie punktu w Przasnyszu przy ul. Sadowej 5 (parter Zespołu Szkół Powiatowych) zwiększyło możliwość wykonywanych szczepień do 200 dziennie. Do momentu jego otwarcia na terenie powiatu działało 12 punktów POZ, które nie były w stanie przeprowadzić więcej, niż 150 szczepień dziennie. Warto również dodać, że 18 maja we współpracy z Wojewodą Mazowieckim, lekarzami i personelem medycznym zgodnie z instrukcjami Ministerstwa Zdrowia oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, drugi punkt szczepień powszechnych na terenie naszego powiatu otwarto w Chorzelach – co zwiększyło potencjał powiatu o kolejne 200 szczepień dziennie.
Od 10 maja uruchomiono rejestrację na szczepienie przeciw Covid-19 dla wszystkich chętnych, którzy ukończyli 18 rok życia.

IP, SPP, fot. SPP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider