niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleria

Minister Maciej Małecki wizytę na terenie Powiatu Przasnyskiego rozpoczął od Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej [ZDJĘCIA]

 

W poniedziałek, 6 grudnia do powiatu przasnyskiego przybył Minister Maciej Małecki wraz z przedstawicielami spółki Orlen Projekt. Pan Minister podczas swojej wizyty odwiedził Szkołę Podstawową w Krzynowłodze Małej, spotkał się również ze Starostą Powiatu Przasnyskiego oraz Wójtem Gminy Jednorożec, którym przekazał symboliczne promesy Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Pierwsza na liście wizyty znalazła się Szkoła Podstawowa w Krzynowłodze Małej, gdzie Minister Maciej Małecki został podjęty przez Wójta Gminy Krzynowłoga Mała Jerzego Humięckiego, Panią Dyrektor Szkoły Małgorzatę Budną oraz Członka Zarządu Powiatu Przasnyskiego Pawła Mostowego, który jednocześnie jest Radnym Rady Powiatu związanym z Krzynowłogą Małą. Wraz z Ministrem przybyli przedstawiciele spółki Orlen Projekt, która sfinansowała wyposażenie szkolnej sali komputerowej. Po przekazaniu symbolicznego czeku, Pani Dyrektor zaprezentowała również ufundowaną ze środków rządowych mobilną pracownię informatyczną, powstałą by pandemia Covid-19 nie mogła pozbawić edukacji uczniów poddanych kwarantannie.
Wizyta w szkole była też okazją do rozmowy z dziećmi, które podziękowały za wsparcie oraz opowiedziały o swoich planach na przyszłość. Minister Maciej Małecki zachęcił wszystkich do spokojnego podejmowania planów na przyszłość, zapewniając że trzyma kciuki za ich powodzenie. Kończąc spotkanie przekazał uczniom, że mają fantastyczną szkołę i równie świetnych nauczycieli – „Myślę, że ktoś kto poznał szkołę na wsi, nigdy by się nie zamienił na szkołę w wielkiej Warszawie – to nie to samo”. Od Ministra do młodzieży popłynęła również prośba i rada – „..gdziekolwiek pójdziecie – zawsze bądźcie dumni z tego, gdzie się urodziliście i do jakiej szkoły chodziliście – Krzynowłoga Mała mocno na sercu – trzeba być dumnym”. Wieńcząc wizytę w Krzynowłodze Małej, społeczność szkolna wręczyła kwiaty, serdeczne podziękowania oraz zaproszenie do dłuższego pobytu w przyszłości: Ministrowi Maciejowi Małeckiemu oraz spółce Orlen Projekt, którą reprezentowali Prezes Marcin Kasza, Kierownik Biura Zarządu Agnieszka Urbaniak oraz Główny Informatyk spółki Łukasz Ciepłucha.

IP, SPP