Mistrzostwa 16. Dywizji Zmechanizowanej w sporcie powszechnym

osf dekoracja
W ramach współzawodnictwa sportowego 16. Dywizji Zmechanizowanej dniach 02 – 03 września 2020 roku odbyły się mistrzostwa w pokonywaniu ośrodka sprawności fizycznej oraz biegu patrolowym.

Gospodarzem mistrzostw była 9. Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej.
Pierwszego dnia zawodów żołnierze rywalizowali w dyscyplinie pokonywania ośrodka sprawności fizycznej. Bezkonkurencyjnym tego dnia okazał się szer. Maciej Skibski z 2. Ośrodka Radioelektronicznego, który z czasem 48,48 sekundy zdobył złoty medal. Na drugim stopniu podium stanął, również żołnierz
z Przasnysza st. kpr. Paweł PTAK, który tor przeszkód pokonał w 50,08 sekundy. Reprezentacja 2. ORel w składzie: st. kpr. Paweł Ptak, szer. Maciej Skibski, szer. Rafał Czapliński oraz szer. Adrian Pijanowski uplasowała się na 2 miejscu.

Drugiego dnia mistrzostw żołnierze rywalizowali w biegu patrolowym. Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości około 2 km, w trakcie której pokonywali ośrodek sprawności fizycznej i wykonywali strzelanie z pistoletu wojskowego. Złoty medal w tej dyscyplinie zdobył reprezentant 2. ORel szer. Krzysztof Żebrowski. Reprezentacja w składzie kpt. Janusz Łazarski, mł. chor. Damian Damazyn oraz szer. Krzysztof Żebrowski zdobyła drużynowo pierwsze miejsce.

Na uroczystym zakończeniu mistrzostw najlepszym zawodnikom i drużynom wręczono medale i puchary.

Ip, kpt. Janusz Łazarski, fot.  M. Hajkowicz

 

Zapisz się na darmową prenumeratę Kuriera Przasnyskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *