Mistrzostwo Polski Jakub Bońkowskiego z 8 rekordami kraju

A scaled
W Puławach zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym kobiet i mężczyzn do lat 16, 18, 20,23, seniorów oraz weteranów. W kategorii wagowej do 53 kg w grupie do lat 16 Jakub Bońkowski z Przasnysza został Mistrzem Polski ustanawiając 8 rekordów Polski

W czasie pandemii koronawirusa mistrzostwa odbyły się bez publiczności Klub LKS Grom Przasnysz reprezentował Jakub Bońkowski, trenowanym przez Cezarego Pykała.

Jakub Bońkowski w kategorii wagowej do 53 kg w grupie do lat 16 został Mistrzem Polski ustanawiając 8 rekordów Polski w przysiadzie, wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu.
Z wynikiem 360 kg Jakub Bońkowski tylko w tym roku wywalczył aż 4 tytuły Mistrza Polski, bijąc ogólnie 18 rekordów Polski. Pandemia nadal nie pozwala mu wystartować w Mistrzostwach Świata i Europy.

– Mistrzostwa w Puławach rozgrywały się na bardzo wysokim poziomie ale organizacja mistrzostw była jednym wielkim chaosem. Nie wiele brakowało „sekundy” by Jakub Bońkowski nie wystartował. Jego kategoria w programie minutowym miała rozpocząć się o godzinie 11:15 jednak rozpoczęła się wcześniej bo o godzinie 10:50 – mówi Cezary Pykała, trener LKS Grom Przasnysz.

W tym czasie zawodnik odbywał rozgrzewkę, kiedy został wywołany do startu – stres, brak skupienia się spowodowały, iż zawodnik LKS GROM nie miał czasu na prawidłowe przygotowanie się do wzięcia udziału. Nie wyjście do pierwszego swojego boju w przysiadzie zdyskwalifikowało by Kubę. Zawodnik przez całą zaistniałą sytuację był bardzo zestresowany.

– Kierujemy podziękowania dla Burmistrza Miasta Przasnysz Łukasza Chrostowskiego, Starosty Przasnyskiego Pana Krzysztofa Bieńkowskiego, Dyrektora OSiR Krzysztofa Szczepańskiego, dla Pana Krzysztofa Głodkowskiego – właściciela sklepu Studio Sport, który wspomaga Jakub Bońkowskiego w jego startach i Pana Pawła Kaczorek, który wspomaga nasz Klub od wielu lat. Podziękowanie również dla wszystkich tych, którzy kibicują Jakubowi – dodaje trener Pykła.

IP, WS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *