poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaGaleriaWojsko

Mjr Narojczyk z 2. Ośrodka Radioelektronicznego zwycięzcą Murp Challenge!

Murph Challenge to zawody upamiętniające bohaterskiego żołnierza US NAVY SEAL, który zginął w 2005 roku w Afganistanie podczas misji, ale również i poległych żołnierzy Wojska Polskiego.
Do udziału w nich zameldował się żołnierz 2. Ośrodka Radioelektronicznego mjr Arkadiusz Narojczyk, który zdeklasował swoich rywali, zdobywając 1 miejsce w kategorii OPEN, w grupie wiekowej powyżej 40 lat.
Zawody polegały na przebiegnięciu mili (1600 metrów) zrobieniu 100 podciągnięć, 200 pompek i 300 przysiadów i na koniec ponownego pokonaniu dystansu 1 mili. Co najciekawsze całe zmagania odbywały się w kamizelce ważącej 9 kg!

– Okres wakacyjny to czas regeneracji i wypoczynku od zabiegania czy „gorączki” i zaabsorbowania setkami spraw dnia codziennego. Każdy z nas spędza go na swój sposób, dlatego cieszy mnie, że żołnierze Ośrodka szczególnie preferują aktywną formę wypoczynku. Jednym z takich żołnierzy jest mjr Arkadiusz Narojczyk, który od lat niezmiennie prezentuje wysoki poziom wyszkolenia, w tym również fizycznego. Szczególnie bliski mojemu sercu jest cel tych zmagań, czyli oddanie należnej czci żołnierzom i pracowników wojska, którzy ponieśli najwyższą ofiarę w służbie na rzecz światowego pokoju i stabilizacji. Dla środowiska wojskowego moralnym obowiązkiem jest zachowanie pamięci o koleżankach i kolegach, którzy odeszli na wieczną wartę, dlatego podczas zawodów nie mogło zabraknąć reprezentanta przasnyskiego Ośrodka. Ze swojej strony życzę wszystkim Państwu pogody i własnego przepisu na udany urlop – podsumował osiągnięty wynik płk dypl. Bogusław Postek.

IP, AM
fot. mjr A. Narojczyk