środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleriaNa sygnale

mł. kpt. Andrzej Kordek pochodzący z Obręba otrzymał Brązowy Medal „Za zasługi dla Pożarnictwa”

Podczas Dnia Strażaka i jubileuszu 30-lecia PSP w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie mł. kpt. Andrzej Kordek pochodzący z Obręba w gminie Przasnysz otrzymał Brązowy Medal „Za zasługi dla Pożarnictwa”.

W środę, 15 czerwca w Warszawie odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka, połączone z jubileuszem 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.
Uroczystość, która miała miejsce na placu przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie, rozpoczęto złożeniem meldunku Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Panu Maciejowi Wąsikowi, który w asyście Komendanta Głównego PSP gen. brygadiera Andrzeja Bartkowiaka dokonał przeglądu pododdziałów i przywitał się ze sztandarami.
Podczas Mazowieckiego Dnia Strażaka wręczono odznaczenia, akty nadania wyższych stopni oraz medale i dyplomy okolicznościowe z okazji 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej.
Wśród wyróżnionych znalazł się funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim – mł. kpt. Andrzej Kordek Dowódca JRG – Brązowy Medal „Za zasługi dla Pożarnictwa”.

IP, KP PSP
Fot. KP PSP NDM