Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Mogę przekraczać granice, o których kiedyś tylko marzyłam

Z Weroniką Kiersikowską, zawodniczką LKS Grom, trenowaną przez Cezarego Pykałę rozmawiamy o jej sportowej karierze oraz dyscyplinach siłowych, które uprawia. Jak twierdzi „…te sporty kształtują nie tylko sylwetkę, ale również charakter”. Nasza bohaterka opowiada o swoich sukcesach i wynikach. zdradza również plany na najbliższą przyszłość.

– Od kiedy trenujesz trójbój siłowy i wyciskanie sztangi leżąc?
– Trójbój siłowy i wyciskanie sztangi leżąc trenuję od ponad 3 lat.

– Jakie są Twoje dotychczasowe sukcesy?
– W 2018r oku zdobyłam srebrny medal na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym w Kielcach w kategorii wagowej do 52kg wśród juniorek do lat 16. Następnie złoty medal na Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym w Sosnowcu w kategorii wagowej do 52kg wśród juniorek do lat 16 oraz srebrny medal open. Następny roku, czyli 2019 to brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym w Kielcach w kategorii wagowej do 52kg wśród juniorek do lat 18 oraz brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym w Luksemburgu w kategorii wagowej do 52kg wśród juniorek do lat 18. Udało mi się też zdobyć brązowy medal na Pucharze Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym w Tarnowskich Górach w kategorii wagowej do 63kg wśród juniorek do lat 18.
W roku 2020 zdobyła kolejny brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym w Skierniewicach w kategorii wagowej do 52kg wśród juniorek do lat 18. W tegorocznych startach wywalczyłam też złoty medal na Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Skierniewicach w kategorii wagowej do 52kg wśród juniorek do lat 18.
Dodatkowo zostałam powołana w 2019 roku na Mistrzostwa Świata w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Tokio, niestety nie pojawiłam się na nich przez pewną sytuację i straciłam srebrny medal, oraz na Mistrzostwa Świata w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym w Czechach które niestety nie odbyły się przez aktualną sytuację na świecie.

– Wyciskanie sztangi leżąc i trójbój to sporty raczej męskie, jak się w nich odnajdujesz?
– Wbrew pozorom te dyscypliny sportowe są coraz bardziej popularne wśród kobiet. Podoba mi się to że z treningu na trening mogę robić „progres” i przekraczać granice, o których kiedyś tylko marzyłam. Te sporty kształtują nie tylko sylwetkę, ale również charakter.

– Ile razy w tygodniu trzeba trenować, aby osiągnąć takie sukcesy i wyniki jak Ty?
– Przygotowując się na zawody w trójboju trenowałam 5 razy w tygodniu. Natomiast do ławki wystarczyły 3 treningi siłowe plus rozciąganie.

– Jakie są Twoje życiowe rekordy w wyciskaniu sztangi leżąc i trójboju siłowym?
– Jeśli chodzi o wyciskanie na Ławce to 55 kilogramów. jeśli chodzi o martwy ciąg to 95 kilogramów, przysiad to również 95 kilogramów.

– Jakie są Twoje zainteresowania, oprócz spotów siłowych?
– Interesuję się nauką języków obcych, zwłaszcza hiszpański, angielski. Moje zainteresowania to także muzyka i makijaż. W wolnym czasie lubię czytać książki.

– Gdzie odbędą się Twoje najbliższe starty?
– Aktualnie nie planuję żadnych startów.

– Najbliższe plany i marzenia, sportowe i życiowe?
– Teraz swój czas skupię na nauce, chcę dobrze przygotować się do matury. Do regularnych treningów wrócę w następnym roku

– Dziękuję za rozmowę i życzę kolejnych sukcesów zarówno sportowych, i życiowych.
– Dziękuję bardzo i pozdrawiam

Rozmawiał: Szymon Wyrostek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider