sobota, 9 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaSport

Mogło być lepiej. MKS Przasnysz – podsumowanie sezonu

MKS Przasnysz zakończył sezon 2020/2021 na 5 miejscu w tabeli 4 ligi, w grupie północnej. Po sezonie, ze względu na sprawy zawodowe, współpracę z Klubem zakończył trener Paweł Mazurkiewicz. Na pewno wykonał kawał dobrej pracy, a jednym z elementów, które przasnyszanie poprawili była ilość traconych bramek.

To może zaprocentować w przyszłości. MKS zawsze strzelał sporo goli, ale też sporo tracił. Ta statystyka zdecydowanie się poprawiła, a biało-niebiescy coraz lepiej grają w defensywie. Mazurkiewicz nie bał się też wprowadzać nowych, młodych zawodników. MKS bardzo dobrze grał także w Pucharach.
Przasnyszanie w 26 meczach zdobyli 49 punktów. Wygrali 16 spotkać, tylko jedno zremisowali, ale też aż 9 przegrali. Zdobyli 64 gole, a stracili 32. Nie jest to wynik, który powala na kolana, bo porażek było zdecydowanie zbyt wiele, ale drużyna nabrała swojego stylu i charakteru, a kibice wielu drużyn, twierdzili, że przasnyszanie grali jedną z najlepszych, o ile nie najlepszą piłkę. Brakowało niestety rasowego napastnika, który zapewnił by choć w części ilość goli, którą niegdyś zdobywał Paweł Olszewski. Popularnego Żarówy raczej nikt w najbliższych latach nie będzie w stanie zastąpić. Zawodnik, który w sezonie zdobywał 40 i więcej goli zdarza się raz na wiele lat. Świetnie rozwija się Maciej Smoliński, który w tym sezonie zdobył 13 bramek, i Klub liczy najbardziej na jego strzeleckie umiejętności, ale Smoliński ma inne parametry, pracuje na rzecz drużyny, dogrywa, szarpie skrzydłami i nie jest typowym egzekutorem. Jeśli przasnyszanie postarają się zasilić napastnikiem, który zapewni im co najmniej 20 goli w sezonie, to przy tak dobrej linii pomocy, będą w stanie grać o najwyższe cele.

Ze statycznego punktu widzenia drużyna wyróżniła się w kilku kategoriach: najwyższe zwycięstwo gospodarzy 11-0 przeciwko Kasztelanowi Sierpc (18 kolejka), najwyższy remis 3-3 przeciwko Huragan Wołomin (26 kolejka).

Minuty na boisku/liczbę występów (maksimum to 2340 minut/26)
Kamil Rutkowski 2175 min./25
Tomasz Kamiński 2172 min./25
Michał Pragacz 2151 min./25

Najlepsi strzelcy:
Maciej Smoliński – 13
Kamil Rutkowski – 10

W Pucharze Polski 2020/2021, grupa: Mazowiecki ZPN – Ciechanów-Ostrołęka, MKS rozpoczął rozgrywki od III rundy i doszedł do finału, w którym pewnie pokonał 3-0 KSCK Troszyn.

SC
Fot. Nadesłał SC