niedziela, 1 października, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleriaSzkoły

Monety i banknoty – konkurs w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej [ZDJĘCIA]

17 marca w naszej szkole odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt.”Zaprojektuj własną monetę lub banknot z logo SKO” – zorganizowanego w ramach działalności Szkolnego Koła Oszczędnościowego. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i wykonali przepiękne prace.

Na banknotach pojawiły się sylwetki idoli, sławnych i zasłużonych Polaków, ulubione postacie z bajek i filmów. Wśród prac pojawił się też banknot z wizerunkiem Prezesa Limes Banku Spółdzielczego w Chorzelach – pani Aleksandry Wiśnickiej. Twarz dobrze nam znana, więc nic dziwnego, że uczniom kojarzy się z pieniędzmi.

Zwycięzcy konkursu zostali wyłonieni w głosowaniu, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Nie było to łatwe zadanie, bo prace wykonane różnymi technikami prezentowały się przepięknie i trudno było się zdecydować na tę jedyną… najładniejszą. Po przeliczeniu wszystkich głosów na podium stanęły:

I miejsce – Zofia Kraus ( kl. IIb)
II miejsce – Olga Miecznikowska (kl. IV)
III miejsce – Gabriela Chodkowska ( kl. IIb) oraz Oliwia Pejs (kl. IIIa)

We wszystkich działaniach i konkursach organizowanych przez SKO wspiera nas Limes Bank Spółdzielczy w Chorzelach. W tym dniu reprezentowała go Pani Martyna Stolarczyk, która przyjechała do nas z torbami pełnymi prezentów dla naszych finalistów. Serdecznie dziękujemy za obecność i hojne nagrody. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Aby propagować ideę oszczędzania wyróżniliśmy również trzech uczniów z największą sumą zaoszczędzonych pieniędzy, uczniowie ci oszczędzają bardzo systematycznie i przez cały rok szkolny nie dokonali żadnych wypłat ze swoich książeczek. W tej kategorii zwycięzcami zostali:
1. Wojciech Smoliński
2. Jakub Miecznikowski
3 Maciej Marchewka

IP, SP KM