Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider
Slider

Najlepsi strzelcy 2. Ośrodka Radioelektronicznego uhonorowani [ZDJĘCIA]

10 maja 2021 roku podczas cotygodniowej zbiórki 2. Ośrodka Radioelektronicznego dokonano wręczenia Wojskowych Odznak Strzeleckich.

– Prowadzenie celnego ognia to niewątpliwie umiejętność, która powinna cechować każdego żołnierza. Przasnyscy żołnierze wielokrotnie udowadniali, że są bardzo dobrymi strzelcami. Swoją postawą pokazaliście, że strzelanie z broni etatowej nie przysparza wam żadnych problemów. W mojej ocenie realizacja tego typu przedsięwzięć jest doskonałą formą zdrowej rywalizacji pomiędzy żołnierzami Ośrodka. Oczekuję, byście nie spoczywali na laurach i swoje umiejętności potwierdzali również w najbliższych miesiącach podczas ćwiczeń i szkoleń z wojskami – powiedział dokonując wręczenia wyróżnień Dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego – płk dypl. Bogusław Postek.

Wojskowa Odznaka Strzelecka ma na celu popularyzowanie i podnoszenie umiejętności strzeleckich wśród żołnierzy. Odznakę tą nadaje się za osiągnięcie wysokiego poziomu sprawności strzeleckiej. Do zmagań o uzyskanie tego wyróżnienia stanąć może żołnierz, który systematycznie osiąga w strzelaniach z broni strzeleckiej – dobre i bardzo dobre wyniki oraz w strzelaniach kwalifikacyjnych spełnił warunki określone regulaminem przyznawania ww. odznaki.

Zbiórka była również okazją do odczytania wyróżnień, m.in. za zaprezentowaną wzorową postawę oraz godne reprezentowanie Ośrodka przez szer. Roberta Wróblewskiego, który dotarł do finału Mistrzostw Wojska Polskiego w walce w bliskim kontakcie i wystąpił w dniu 30 kwietnia br., podczas gali finałowej „Walkę Mamy we Krwi”.

– Z ogromnym zaciekawieniem i nadzieją śledziłem poczynania naszego żołnierza. Warto zauważyć, że większość zawodników miała bardzo duże doświadczenie, a niektórzy zrzeszeni byli już wcześniej w różnych federacjach, tak więc poziom gali finałowej stał na bardzo wysokim poziomie. Szczególnie cieszy mnie postawa naszego żołnierza, który pokazał hart ducha i ogromny potencjał przechodząc bez problemu kolejne etapy i docierając aż do finałowych zmagań. Niestety musiał uznać wyższość swojego rywala, jednak jego postawa z pewnością zachęci do popularyzowania sportów walki w naszym Ośrodku. W myśl zasady: równamy do najlepszych, zachęcam do brania przykładu z szer. Wróblewskiego, bo kolejny sprawdzian umiejętności już za rok – powiedział płk Postek.

IP, AM, fot. D. Bojarska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider