Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Napad zorganizowanej grupy przestępczej w 2. Ośrodku Radioelektronicznym [ZDJĘCIA]

17 listopada br., na terenie 2. Ośrodka Radioelektronicznego odbyło się szkolenie zgrywające działanie służb z terenu miasta Przasnysz.
Tematem ćwiczenia było „Naruszenie systemu ochrony”. Do udziału w wydarzeniu zameldowały się służby z terenu miasta Przasnysz: żołnierze przasnyskiej jednostki wojskowej, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Żandarmeria Wojskowa oraz Pogotowie Ratunkowe.

„Scenariusz ćwiczenia zakładał napad członków zorganizowanej grupy przestępczej na posterunek podlegający szczególnej ochronie w celu zaboru broni i mienia. Osoby te wdarły się podstępem na teren koszar i wzięły zakładnika – magazyniera. O wynikłym zdarzeniu poinformowano wszystkie służby z terenu miasta Przasnysz. W tym czasie negocjator prowadził mediacje, które okazały się być bezskuteczne. Zebrany sztab kryzysowy dokonał analizy bieżącej sytuacji i wariantów działania oraz podjął decyzję o próbie siłowego odbicia przetrzymywanego zakładnika. Po przegrupowaniu sił ze składu Pododdziału Alarmowego, Żandarmerii Wojskowej oraz Policji wydano rozkaz do przeprowadzenia szturmu. W wyniku intensywnej wymiany ognia ranna została jedna osoba – zakładnik, którą przetransportowano do Szpitala Powiatowego w Przasnyszu. Wszyscy członkowie grupy przestępczej zostali zneutralizowani bądź ujęci. Podpalony w wyniku wymiany ognia obiekt został skutecznie ugaszony przez strażaków z przasnyskiej Komendy Straży Pożarnej. Na szczęście było to jedynie ćwiczenie, jednak w dzisiejszych czasach musimy być przygotowani na różne scenariusze jakie napisze nam życie. Dzisiejsze praktyczne sprawdzenie umiejętności i procedur działania służb podczas wystąpienia zagrożenia o charakterze terrorystycznym pozwoli dowódcom wszystkich zaangażowanych formacji na opracowanie raportu finałowego. Efektem tego będzie jeszcze lepsza i skuteczniejsza współpraca pomiędzy naszymi instytucjami.” – podsumował szkolenie płk Postek.

Było to kolejne w ostatnim czasie przedsięwzięcie z zakresu zarządzania i reagowania kryzysowego w ramach szeroko zakrojonej dobrej współpracy przasnyskiej jednostki z przedstawicielami służb mundurowych z terenu miasta Przasnysza.

IP, AM

Fot. D. Bojarska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider