Nauczyciele z Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej posprzątali groby

SPKM
Od paru lat Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej w październiku podejmował akcję sprzątania opuszczonych i zaniedbanych grobów na cmentarzu. Po prostu grupa chętnych uczniów wraz z opiekunem SU i pomocą chętnych nauczycieli ruszała „uzbrojona” w rękawiczki, szpadle, grabki, sekatory … aby oczyścić najbardziej zarośnięte mogiły.

 

A nie jest to prosta i łatwa praca. Przekonali się o tym nauczyciele, którzy w tym roku postanowili sami kontynuować akcję, gdyż ze względu na pandemię uczniów nie było. Dlatego, żeby podtrzymać tradycję szkoły zadania podjęła się czwórka nauczycieli właśnie. W czwartek 30 października szybko skrzyknęli się i ruszyli z podobnym „sprzętem” jak wcześniej uczniowie. Sprawnie chwycili odpowiednie dla każdego narzędzia i …zabrakło szpadla. Od czego jednak pomoc sąsiedzka- tuż obok porządki robiła p. radna z Rudna. Bez wahania pożyczyła do pracy nie tylko szpadel ale i …swojego męża..:). Dzięki temu w kilkanaście minut napełniono aż 5 worków odpadów, wyrównano, zagrabiono i zamieciono. Mężczyźni wynieśli worki na przyczepę, a koleżanka Marzena przyozdobiła odnowioną mogiłę gałązkami świerku otrzymanymi … za darmo od pana sprzedającego kwiaty.

-I jak tu nie wierzyć w ludzką życzliwość…my w ciągu zaledwie kilkunastu minut doświadczyliśmy jej aż dwa razy. Dziękujemy!!! W drodze powrotnej do szkoły ta sama ekipa umyła wszystkie tablice w Alei Chwały, a historycy ustawili białe i czerwone znicze, które zapłonęły w dzień Wszystkich Świętych jako symbol naszej pamięci o przodkach – mówi Marcin Sokół, Opiekun SU w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej.

 

IP, SPKW

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *