poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Nie bądźmy obojętni. Wspólnie zapobiegajmy wychłodzeniom

Jest coraz zimniej, szczególnie w nocy, dlatego w takich warunkach nie trudno o tragedię. Okres jesienno-zimowy niesie zagrożenia dla osób bezdomnych, nietrzeźwych czy samotnie zamieszkujących z powodu wychłodzenia. Nie bądźmy obojętni na cudzą krzywdę, bo każdy z nas może pomóc.

Policjanci każdego roku w okresie jesienno-zimowym podejmują działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu wychłodzenia. Policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, m.in. klatki schodowe, piwnice budynków mieszkalnych, opuszczone budynki, a także ogródki działkowe. Funkcjonariusze współpracują także z instytucjami powołanymi do niesienia pomocy osobom bezdomnym i samotnym.

Apelujemy do wszystkich, żeby nie przechodzili obojętnie wobec osób, które potrzebują pomocy np. leżących w parkach czy na działkach. Często mylne jest przekonanie, że jedynym powodem takiego zachowania jest ich stan trzeźwości. Widząc osobę narażoną na wychłodzenie pomóżmy jej i nie bądźmy obojętni.

Posiadając informacje o miejscach pobytu osób bezdomnych prosimy, aby przekazywać je do właściwych instytucji, także Policji. Pamiętajmy, że czasami tylko jeden telefon może uratować komuś życie. Wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy 112.

IP, KPP, fot. Grupa Zalewski Patrol