Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Nielegalna wytwórnia alkoholu zlikwidowana

 

W jednej z miejscowości na terenie gminy Sobolew policjanci zlikwidowali nielegalną wytwórnię alkoholu. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli aparaturę do produkcji alkoholu etylowego, około 50 litrów gotowego alkoholu oraz półprodukty, służące do jego wyrobu. Podejrzany 59-latek usłyszał już zarzuty. Jego dalszym losem zajmie się sąd.

Kilka dni temu policjanci z posterunku w Sobolewie weszli na teren jednej z posesji na terenie gminy. W pomieszczeniach przy części mieszkalnej ujawnili nielegalną wytwórnię alkoholu. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli aparaturę do jego produkcji oraz 15 pojemników różnej wielkości. W części z nich znajdował się wytworzony alkohol, zaś w pozostałych znajdowało się około 150 litrów zacieru.

Do sprawy zatrzymano 59-letniego mężczyznę, który usłyszał już zarzut z Ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. O jego losie zadecyduje sąd, do którego trafi akt oskarżenia. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

IP, KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider