środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Nietrzeźwi kierujący i rowerzysta

Dwóch nietrzeźwych kierujących pojazdami i jeden nietrzeźwy rowerzysta zatrzymani podczas minionego weekendu przez makowskich policjantów. Pamiętajmy, że pijani kierowcy to ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks, które mogą skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami.

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz jednego nietrzeźwego rowerzystę. 5 listopada o godz. 15:25 w Makowie Maz. na ul. Krótkiej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej opla. Podczas kontroli okazało się, że 51 – letni kierujący, mieszkaniec Makowa Mazowieckiego, był w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1 promil alkoholu w organizmie. Tego samego dnia około 21:40 w Makowie Maz. na ul. Moniuszki policjanci zatrzymali citroena, którego 63- leni kierujący był w stanie nietrzeźwości. Badanie trzeźwości mieszkańca pow. pułtuskiego wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowcy stracili już prawa jazdy, a za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.

Podczas tego weekendu w Krasnosielcu na ul. Rynek policjanci zatrzymali również nietrzeźwego rowerzystę. Badanie trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Wobec rowerzysty został skierowany wniosek u ukaranie do sądu.

Pamiętajmy, pijani rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

IP, KPP