wtorek, 28 listopada, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaGaleria

Noc Muzeów w Muzeum Historycznym w Przasnyszu [ZDJĘCIA]

14 maja na terenie całego kraju odbyła się Noc Muzeów. W akcji wzięło udział Muzeum Historyczne w Przasnyszu, które przygotowała wiele atrakcji dla zwiedzających.

Noc Muzeów trwała od godz. 18:00 do 24:00. Rozpoczęła się od warsztatów archeologicznych dla dzieci. W międzyczasie można było zwiedzać wystawy: „Abstrarealizm – Jan Niksiński”, „Kajko i Kokosz. Komiksowa archeologia” i „Wielka Wojna w Przasnyszu 100. rocznica wybuchu I wojny światowej ”oraz „Złoty Wiek Przasnysza”. Dl uczestników Nocy Muzeów czekało także obozowisko Grupy Rekonstrukcyjnej GRH 14 Pułku Strzelców Syberyjskich.

Odbyły się tez koncerty: „Lata dwudziesta, lata trzydzieste…” Anny i Romualda Spychalskich, Gabi Borkowskiej w ramach Projektu „Ukraina – Piękna, smaczna i zdrowa Ukraina”.
Podczas Nocy Muzeów darczyńcy przasnyskiego muzeum otrzymali pamiątkowe dyplomy.

– Dziękujemy Annie i Romualdowi Spychalskim, Gabi Borkowskiej oraz Projekt Ukraina – Piękna, smaczna i zdrowa Ukraina za przepiękne i wzruszające występy, GRH 14 Pułk Strzelców Syberyjskich za pokazy, Stowarzyszeniu Historycznym „Protector” z Makowa Mazowieckiego za kreatywne warsztaty, a naszym gościom za tak liczne przybycie – powiedziała dyrektor Muzeum Historycznego, Agnieszka Brykner.

IP, WS