Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Nowe drzewa przy ul. Przemysłowej w Przasnyszu [ZDJĘCIA]

 
1 maja 2021 roku pracownicy Starostwa Powiatowego w Przasnyszu na czele z samym starostą Bieńkowskim rozpoczęli akcję sadzenia drzewek i krzewów. Z inicjatywą, by w wolnym czasie zajęli się tym pracownicy starostwa, a nie opłacana firma zewnętrzna, wystąpił szef samorządu powiatowego.

 

Zorganizowaniem drzewek i krzewów do nasadzeń zajęli się pracownicy Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska na czele z dyrektorem Jackiem Tomczakiem.

Tak też wspólnymi siłami wolontariuszy ze Starostwa, na działce przy ul. Przemysłowej w Przasnyszu posadzono ponad 300 roślin – 150 krzewów i 187 drzewek (głównie olszyn, dzikich drzew owocowych oraz krzewów). Dzięki odpowiednim narzędziom oraz profesjonalnemu instruktażowi Jacka Tomczaka – Dyrektora Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska prace szły szybko i sprawnie.  Celem akcji było nie tylko poprawienie estetyki przestrzeni publicznej, ale też zadośćuczynienie wycięciu starych i zagrażających już mieszkańcom drzew rosnących w różnych częściach miasta.

Mamy nadzieję, że za przykładem przasnyskiego Starostwa podążą także inne urzędy w regionie, ponieważ sadzenie drzew to świetny pomysł. Pamiętajmy, że drzewa są nam niezbędnie do życia – jeden hektar lasu w ciągu 24 godzin wytwarza około 700 kilogramów tlenu. Zaspokaja to dobowe zapotrzebowanie 2500 osób. Również w procesie fotosyntezy drzewa pochłaniają z atmosfery dwutlenek węgla i przerabiają go w węgiel organiczny kumulowany w ich biomasie – drewnie, korze i korzeniach. Dzięki tej umiejętności redukują stężenie dwutlenku węgla w atmosferze, zatem wspomagają ludzkość w walce z niekorzystnymi zmianami klimatu.

IP, SPP, fot. SPP

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider