niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleria

Nowe książki z w bibliotece szkolnej w Czernicach Borowych [ZDJĘCIA]

Biblioteka w Szkole Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych wzbogaciła się o blisko 460 książek i nowy regał na książki. Zakup nowych pozycji został poprzedzony rozpoznaniem potrzeb i zainteresowań czytelniczych naszych uczniów. Na wybór tytułów mieli wpływ również nauczyciele.

Są to przede wszystkim lektury dla klas I – VIII, bajki, baśnie, wierszyki, literatura dziecięca, młodzieżowa i popularnonaukowa.
Mimo wysiłku włożonego w cały proces tworzenia listy książek oraz samych zakupów, to radość czytelników jest bezcenna. Jest w czym wybierać, na pewno każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Jesteśmy przekonani, że nowe książki zachęcą do czytania, dostarczą pozytywnych emocji oraz rozbudzą zainteresowania u dzieci.
Wszystkie pozycje zostały zakupione dzięki otrzymanemu dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – edycja 2021 r. oraz wkładowi własnemu pochodzącego z Urzędu Gminy Czernice Borowe. Za co serdecznie dziękujemy.

Teraz czeka nas szybkie opieczętowanie, wpisanie do inwentarza i skatalogowanie nowości, aby uczniowie jak najszybciej mogli wypożyczyć „upatrzone” książki.
NPRCz – to wspaniała inicjatywa wspierająca placówki oświatowe. Naszej szkole i bibliotece Program otworzył wiele możliwości do ciekawych działań.

IP, Maria Nałęcz