poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaWojsko

Obchody 101. Rocznicy Bitwy pod Sarnową Górą 1920 [ZDJĘCIA]

15 sierpnia  na terenie Garnizonu Przasnysz odbyło się szereg uroczystości patriotyczno-religijnych z udziałem wojskowej asysty honorowej wystawionej przez żołnierzy 2. Przasnyskiego Ośrodka Radioelektronicznego.

Główna uroczystość odbyły się w Gminie Sońsk, gdzie żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego na czele z Dowódcą płk dypl. Bogusławem Postkiem uczestniczyli w obchodach 101. Rocznicy Bitwy pod Sarnową Górą. Uroczystości rozpoczęły się polową mszą świętą w intencji poległych żołnierzy. Następnie odbyła się część wojskowa podczas której odczytano Apel Pamięci, oddano salwę honorową oraz złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy, którzy oddali życie za Ojczyznę. Po oficjalnej części uroczystości wszyscy uczestnicy mieli wyjątkową możliwość wzięcia udziału w pikniku wojskowym pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”. W ramach pikniku była okazja poznania z bliska sprzętu wojskowego, m.in. czołgu LEOPARD, radiostacji HARRIS, wozu MMSD, quada i motocykla wojskowego oraz uzbrojenia i wyposażenia stanowiącego indywidualne wyposażenie żołnierzy. Dodatkowo dzięki stoiskom promocyjnym prezentowanym przez: 2.ORel Przasnysz, PSP Ciechanów, KPP Ciechanów oraz WKU Ciechanów, była możliwość bliższego poznania służby w wojsku oraz innych formacjach mundurowych.

Warte podkreślenia jest, że uroczystość w Sarnowej Górze stanowi jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalnych o charakterze patriotyczno-religijnym na terenie północnego Mazowsza i od wielu lat objęta jest patronatem honorowym przez Ministra Obrony Narodowej.

IP, WK

Fot. D. Bojarska