piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Odpowie za kradzież dysków

 

34 – letni mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku po tym jak włamał się do gabloty w sklepie i ukradł dwa przenośne dyski pamięci. 34 – letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Prokurator Rejonowy w Przasnyszu wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

 

3 listopada dyżurny makowskiej policji został powiadomiony o kradzieży w włamaniem w jednym ze sklepów ze sprzętem rtv i agd na terenie Makowa Mazowieckiego, skąd sprawca zabrał dwa dyski przenośne. Dyżurny natychmiast na miejsce skierował policjantów. Okazało się, że 34 – letni mężczyzna, mieszkaniec Warszawy, przy pomocy specjalnego magnesu otworzył gablotę w której były dyski pamięci, wyjął dwa z pudełka i schował pod ubranie.

Na 34 – latka czekał na parkingu w pojeździe 41 – letni mężczyzna również mieszkaniec Warszawy. Policjanci w samochodzie znaleźli kilka magnesów do otwierania gablot sklepowych i jeden dysk przenośny na który mężczyźni nie mieli dowodu zakupu.

Obaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. 41 – latek po wykonaniu czynności został zwolniony, natomiast 34 – letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Prokurator Rejonowy w Przasnyszu wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. 34 – letniemu mężczyźnie za popełnione przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

IP, KPP