niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Odzyskane BMW i trzech zatrzymanych mężczyzn

Policjanci odzyskali skradziony w Paprotni pojazd marki BMW. Kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież auta oraz pasera. Dzisiaj zarzuty usłyszał drugi ze sprawców kradzieży samochodu. Za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Częściowo zdekompletowany przód srebrnego samochodu marki BMW
Na początku miesiąca policjanci zostali powiadomieni, że w Paprotni doszło do kradzieży pojazdu marki BMW i dokumentów należących do obywatela Ukrainy. Sprawcy wykorzystali moment, gdy właściciel zostawił kluczyki we wnętrzu auta. Okazało się później, że sprawcy zabrali również dwie spawarki. Kryminalni od razu rozpoczęli poszukiwania samochodu i sprawców jego kradzieży.

W zeszłym tygodniu policjanci weszli na posesję 34-letniego mieszkańca gminy Kampinos. W garażu znaleźli częściowo zdemontowany samochód i dokumenty należące do pokrzywdzonego. Mężczyzna został zatrzymany.

Policjanci ustalili również, że za kradzież BMW odpowiada 32-letni mieszkaniec powiatu warszawskiego zachodniego i 36-latek z powiatu grodziskiego. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania mężczyzn funkcjonariusze znaleźli dwie spawarki, które pochodziły z kradzieży.

Pierwszy z nich został zatrzymany w ubiegłym tygodniu i doprowadzony do sochaczewskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży samochodu, spawarek i dokumentów. Dzisiaj zarzut kradzieży usłyszał drugi ze sprawców. Natomiast mieszkaniec gminy Kampinos, u którego znaleziono samochód usłyszał zarzut paserstwa.

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

IP, KPP