Oficjalne otwarcie lodowiska Mikołajkowym prezentem dla mieszkańców powiatu. Pierwsze kryte lodowisko w naszym regionie

Fot
Wspaniała wiadomość nie tylko dla miłośników jazdy na łyżwach i gry w hokeja na lodzie. W niedzielę, 6 grudnia w dzień, którym obchodzimy Mikołajki zostało oficjalnie otwarte kryte lodowisko w Przasnyszu. Jest to pierwszy tego rodzaju obiekt w naszym regionie. Całkowity koszt inwestycji to 13 183 428,00 zł.

W uroczystości otwarcia lodowiska wzięli udział m.in.: Anna Cicholska – poseł na Sejm RP, Krzysztof Bieńkowski – Starosta Powiatu Przasnyskiego, Paweł Szczepkowski
– Przewodniczący Rady Powiatu, Paweł Mostowy – etatowy członek Zarządu Powiatu, Zenon Szczepankowski – były starosta, Łukasz Chrostowski – Burmistrz Miasta Przasnysz, Wojciech Długokęcki – Przewodniczący Rady Miejskiej, Andrzej Brocki – dyrektor ZSP w Przasnyszu. Po części oficjalnej i przecięciu wstęgi przyszedł czas na „sprawdzenie” lodowiska. Na otwarciu byli obecni wychowankowie z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasze Dzieci ” z Czernic Borowych, które zostały jako pierwsze zaproszone przez starostę na płytę lodowiska. Odbył się również pokazowy mecz hokeja na lodzie z udziałem zawodników Orłów pRzasnysz

Ten nowoczesny, obiekt, który wielofunkcyjny. Oprócz jazdy na łyżwach oraz zawodów hokeja na lodzie będzie można na nim organizować eventy, imprezy dla dzieci i dorosłych oraz koncerty. Obiekt ma hol wejściowy z kasami, zaplecze szatniowe dla korzystających z lodowiska z wypożyczalnią łyżew, zaplecze sanitarne, trybuny nad zapleczem, pomieszczenia techniczne i magazynowe oraz przewiązkę do istniejącego budynku szkoły. W części środkowej hali zlokalizowana będzie płyta lodowiska. Obiekt będzie też posiada zaplecze w postaci szatni dla zawodników, rozkładaną scenę wewnętrzna, zaplecze sanitarno-szatniowe dla artystów oraz zaplecze sceny.
Całkowity koszt projektu: 13 183 428,00 zł, a dofinansowanie z Ministerstwa Sportu – Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej: edycja 2017 wyniosło – 3 213 200,00 zł. Hala sportowa mieścić ma płytę sztucznego lodowiska o wymiarach 40x25m ograniczoną systemowymi bandami.

SZW

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *