Okradli starsze małżeństwo podając się za pracowników wodociągu [U SĄSIADÓW]

SENNNNNNNNopre
Trwają czynności mławskiej policji w sprawie kradzieży, na jednym z osiedli. Starsze małżeństwo wpuściło do domu mężczyzn, podających się za pracowników wodociągu. Po ich wizycie okazało się, że z szafy ubraniowej zginęły przechowywane tam, w słoiku pieniądze.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, wczoraj po południu do domu starszego małżeństwa zapukało dwóch mężczyzn, podających się za pracowników wodociągu. Poinformowali, że na pobliskiej ulicy jest awaria i poprosili o sprawdzenie czystości wody. Jeden z oszustów zajął domowników rozmową, drugi przeszukał szafy. Po ich wizycie okazało się, że z szafy ubraniowej zginęły pieniądze, które seniorzy ukryli w słoiku pod ubraniami.

– Policja apeluje do seniorów o to, by nigdy nie wpuszczać do domu nikogo obcego. Złodziejom wystarczy chwila nieuwagi domowników. Przestępcy wiedzą, że osoby starsze trzymają oszczędności w domu, często ukryte w szafie z ubraniami lub kredensie mówi asp.szt Anna pawłowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej policji w Mławie.

Aby uniknąć kłopotów, warto skorzystać z konta w banku. Apelujemy do rodzin osób starszych, by zachęcali seniorów do bezpiecznego przechowywania pieniędzy – w banku a nie w domu oraz rozmawiali z bliskimi seniorami na temat zagrożeń.

IP, KPP, AP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *