OSP Chorzele przekazało wóz bojowy druhom z OSP Ździwój Stary 

FB IMG

W środę, 23 grudnia Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzelach jako właściciel pojazdu przekazała nieodpłatnie auto bojowe SLRt marki STAR 742 będące na wyposażeniu Jednostki. Auto trafiło do Jednostki OSP Ździwój Stary  w gminie Chorzele.

Auto w Naszej jednostce było dostosowane do działań technicznych .Na wyposażeniu w głównej mierze znajdował się sprzęt ratownictwa drogowego ,chemicznego,medycznego, wysokościowego oraz wodnego .

Auto na wyposażeniu posiada łączność radiową, zbiornik wody 800L ,zbiornik środka pianotwórczego 200L oraz szybkie natarcie 40m .Nie zabrakło również wyciągarki i ogrzewania postojowego kabiny załogi typu Webasto .

Samochód został przekazany nieodpłatnie ze względu na Naszą chęć zwiększenia zabezpieczenia przeciwpożarowego części Gminy gdzie nie ma pojazdu z beczką .Najbliższą Jednostką dysponującą pojazdem mającym beczkę jest OSP Duczymin, jednak ze względu na awarię tamtejsze go pojazdu ,który jest od kilku miesięcy wycofany z podziału bojowego a co za tym idzie nie uczestniczy w akcjach ratowniczo-gaśniczych .

Sprzęt będący na wyposażeniu zostanie rozłożony na inne pojazdy będące na wyposażeniu Jednostki.

Przekazania i odbioru dokonał w imieniu Jednostki OSP Chorzele druh Krzysztof Kolwicz Prezes oraz druh Tomasz Kask Prezes OSP Ździwój Stary.

Mamy nadzieję, że przekazany Samochód będzie dobrze służył Druhom z OSP Zdziwój Stary.

IP, OSP Chorzele

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *