Ostatnia przysięga wojskowa w 2. ORel

img
Odbyła się ostatnia już w 2020 roku przysięga wojskowa żołnierzy Służby Przygotowawczej. Blisko trzydziestu elewów wypowiedziało słowa roty przysięgi wojskowej, za dowódcą 2. Ośrodka Radioelektronicznego – płk dypl. Bogusławem Postkiem.

Czterech wyróżniających się podczas szkolenia żołnierzy otrzymało z rąk dowódcy listy gratulacyjne.

Okolicznościowego błogosławieństwa udzielił proboszcz parafii wojskowo-cywilnej z Komorowa – ks. ppłk dr Sławomir Gadowski.

Gratulując żołnierzom płk Postek przypomniał, że: „Przysięga wojskowa jest dniem, w którym z kandydatów stajecie się żołnierzami. Jest to moment zwieńczenia waszych dotychczasowych starań, wpisany w historię Oręża Polskiego. Obserwując i oceniając wasze duże zaangażowanie w czasie szkolenia programowego uważam, że jesteście gotowi służyć Ojczyźnie i dbać o jej bezpieczeństwo.

Bądźcie wytrwali w podjętych przez siebie zobowiązaniach, w idei słów złożonej dziś przysięgi. W swoim postępowaniu bądźcie lojalni i odpowiedzialni i zawsze kierujcie się mądrością i dobrocią. Pamiętajcie, że w tych kilku zdaniach zawarte są treści zasadnicze odnoszące się do Boga i honoru ale także deklaracja oddania w potrzebie życia za Ojczyznę. Bądźcie gotowi do obrony wartości narodowych, wiary i własnego narodu. Apeluję do was – żołnierze! Dołóżcie wszelkich starań, aby nigdy nie skazić dobrego imienia żołnierza polskiego. Przekazaną wam wiedzę wykorzystajcie jak najlepiej, oddając jednocześnie świadectwo męstwa, odwagi oraz narodowego patriotyzmu. To wy jesteście przyszłością wojska ale i wojsko jest waszą przyszłością!

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia proszę przekazać swoim najbliższym najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, spokoju i niegasnącego optymizmu, by nadchodzący 2021 rok był dla nas wszystkich czasem refleksji oraz czasem realizacji długo wyczekiwanych zamierzeń i planów.”

Zgodnie z postanowieniem ustawy z dnia 3 października 1992 roku, każdy żołnierz Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej zobowiązany jest do złożenia przysięgi wojskowej. Jest to akt ślubowania stanowiący źródło siły moralnej oraz wyrażający podstawowe cele i zadania postawione żołnierzowi.

IP, AM,Fot. D. Bojarska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *