niedziela, 1 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Oszustwo metodą córkę. 93 – letnia kobieta straciła znaczną kwotę pieniędzy

Seniorzy wielokrotnie udowodniali, że nie dają wiary oszustom proszącym ich o przekazanie pod różnymi pretekstami gotówki. Niestety wczoraj 93 – letnia mieszkanka Ostrołęki została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy metodą na „córkę”. Pamiętajmy, żeby nie przekazywać żądnych pieniędzy obcym osobom bez względu na to jaką „bajkę” nam opowiadają. Może to być tak jak w tym przypadku metoda na córkę, a jutro np. na wnuczka, policjanta, bądź funkcjonariusza innych służb. Bez względu jaką metodą posługują się sprawcy zawsze powinniśmy w stosunku do obcych osób stosować metodę ograniczonego zaufania i nie przekazywać im żadnych pieniędzy!

Choć wydaję się, że o oszustwie na tzw. córkę, wnuczka i policjanta słyszał chyba już każdy, to ostatnie zdarzenie z terenu naszego miasta pokazuje, że w dalszym ciągu są osoby, które nie mają świadomości o tej metodzie działania przestępców. Dlatego ważnym jest, abyśmy my rozmawiali ze swoimi dziadkami, czy babciami na tego rodzaju ważne tematy i ostrzegali ich przed oszustami.

Wczoraj dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał zgłoszenie dotyczące oszustwa metodą na „córkę”. 93 – letnia mieszkanka Ostrołęki zawiadomiła, że na jej numer stacjonarny zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę. Po krótkiej wymianie zdań powiedziała do seniorki, że w związku zadłużeniem ma zablokowane konto. W związku z tym fałszywa córka poprosiła seniorkę o pożyczkę.

Niestety 93 – latka uwierzyła w „bajkę” wymyśloną przez oszustkę i przekazała w reklamówce rzekomemu koledze kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury prowadzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce

IP, KMP