poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Przasnysza

Pięć nowych firm w powiecie przasnyskim

23 czerwca w Centrum Aktywizacji Biznesu w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu pięć dotychczas bezrobotnych osób podpisało umowy na dofinansowanie rozpoczęcia ich działalności gospodarczych. Nowo powstałe przedsiębiorstwa będą działały w branżach: remontowo-budowlanej, kosmetycznej oraz rachunkowo-księgowej.
W spotkaniu uczestniczył Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, który zaprosił nowych przedsiębiorców do przystąpienia do Powiatowej Rady Przedsiębiorczości, a także życzył startującym właścicielom firm sukcesów. Podkreślił, że przedsiębiorcy są „solą ziemi” i ważnym filarem państwa, a także zaznaczył, że doświadczenie prowadzenia własnej firmy jest bardzo cenną i przydatną lekcją.
Wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Anna Obrębska wraz z Panią Barbarą Garlińską przed podpisaniem umów szczegółowo opisały proces prawidłowego skorzystania z dofinansowania, udzielając świeżo upieczonym przedsiębiorcom cennych wskazówek.
Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosków, przed wypłatą pozyskanych środków każdy z przyszłych przedsiębiorców tradycyjnie wziął udział w szkoleniu pod nazwą „ABC Przedsiębiorczości”, które miało na celu wprowadzenie do samodzielnego założenia i zarządzania działalnością gospodarczą.
Nowe działalności w powiecie przasnyskim powstały dzięki jednorazowemu wsparciu ze środków współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.
IP, SPP, Fot. SPP