piątek, 8 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Pięć zdarzeń drogowych w ciągu dwóch dni – kierujący bez uprawnień motocyklem w szpitalu

W miniony weekend na drogach naszego powiatu odnotowano 4 zdarzenia drogowe. Najgroźniejsze miało miejsce w sobotę, 17 lipca o godz. 22:20 w Przasnyszu na ul. Św. St. Kostki.

W sobotę, 17 lipca o godz.13.50 w Parciakach w gminie Jednorożec, kierujący bez uprawnień motocyklem marki Yamaha, 17 letni mieszkaniec gm. Jednorożec, na skutek niedostosowania prędkości, na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo.
– Z miejsca zdarzenia z poważnymi obrażeniami ciała został karetką pogotowia przetransportowany do przasnyskiego szpitala. Od kierującego pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających – mówi asp.szt. Krzysztof Błaszczak z KPP w Przasnyszu.

Tego samego dnia o godz. 14.30 w Karwaczu w gminie Przasnysz, kierujący samochodem marki BMW, 20 letni mieszkaniec pow. makowskiego, podczas manewru wyprzedzania innego pojazdu doprowadził do kolizji drogowej z motocyklem marki Suzuki, którym kierował 23 letni mieszkaniec pow. przasnyskiego.

Z miejsca zdarzenia z nie groźnymi obrażeniami ciała, karetką pogotowia do przasnyskiego szpitala został przewieziony kierujący motocyklem. Badanie stanu trzeźwości kierujących wykazało, że w chwili zdarzenia drogowego byli trzeźwi. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.

Natomiast o godz. 22.20 w Przasnyszu na ul. Św. St. Kostki, kierujący samochodem marki Ford Transit, 42 letni mieszkaniec pow. piaseczyńskiego, potrącił poza przejściem dla pieszych, 32 letniego mieszkańca Przasnysza, który na jezdnię wbiegł wprost pod nadjeżdżający pojazd.
– 32 latek z obrażeniami ciała karetką pogotowia został przetransportowany do przasnyskiego szpitala. Badanie stanu trzeźwości uczestników zdarzenia drogowego wykazało, że kierujący pojazdem był trzeźwy. Natomiast mieszkaniec Przasnysza w swoim organizmie posiadał blisko 3 promile alkoholu – mówi asp.szt. Krzysztof Błaszczak z KPP w Przasnyszu.

W niedzielę, 18 lipca o godz. 12.30 – w miejscowości Żbiki Gawronki gm. Krasne, kierujący samochodem osobowym marki Opel Insygnia, na skutek nie zachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu doprowadził do kolizji drogowej z oplem. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.
Tego samego dnia o godz. 17.15 – w miejscowości Wężewo gm. Krasne, kierująca samochodem osobowym marki Opel, na skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu doprowadziła do kolizji drogowej z pojazdem marki BMW. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.

IP, KPP, KB