niedziela, 1 października, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleria

Pierwszy tydzień zajęć wakacyjnych z Gminną Biblioteka Publiczną w Krasnem za nami [ZDJĘCIA]

 

Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasnem wspólnie z uczestnikami udali się w podróż dookoła świata w ramach

W poniedziałek podróżowano po Polsce poznając niezwykłe historie polskich miast i miejsc, które obowiązkowo trzeba odwiedzić. Uczestnicy przypomnieli sobie co dla nas jest najważniejsze rozmawiając o polskich symbolach narodowych. We wtorek dzieci mogły wykazać się kreatywnością i stworzyć indiańskie pióropusze oraz stroje, podróżując po krajach Ameryki Południowej. Środa minęła na zajęciach poświęconych Tajlandii, zajęcia przygotowała i poprowadziła w zajmujący sposób Pani Jolanta Perkowska, bibliotekarka Filii w Zielonej. W czwartek uczestnicy zajęć mogli własnoręcznie wykonać prawdziwy barszcz ukraiński i poznać najciekawsze fakty o Ukrainie. Tego dnia dzieci spędziły miło czas przy różnego rodzaju konkurencjach i ukraińskich zabawach ruchowych, które przygotowała dla nich Pani Natalia Ostrowskaja – nasz ukraiński gość??
Podróż zakończyła się w Irlandii, gdzie uczestnicy poznawali zwyczaje, kulturę i język tego kraju. NZaproszenie przyjęła Pani Aleksandra Rzeczkowska na co dzień mieszkająca w Dublinie wraz ze swoimi dziećmi Lilą i Henrym. Ależ się działo…. były tańce, zabawy plastyczne, nauka języka i mała niespodzianka, którą dzieci przygotowały dla naszych gości zabierając ich na spacer po Krasnem.
Codziennym zajęciom towarzyszyły liczne zabawy, a także wspólne czytanie baśni. W ten sposób uczestnicy bibliotecznej akcji ,,Lato w bibliotece” w ciągu zaledwie jednego tygodnia dzięki barwnym opowieściom, swojemu zaangażowaniu i chęci do dobrej zabawy „odwiedzili” niezwykłe polskie miasta oraz inne najodleglejsze zakątki świata. Zajęcia wakacyjne w bibliotece to świetna zabawa w gronie rówieśników oraz doskonała okazja do twórczego spędzenia wolnego czasu.
– Widzimy się na kolejnym tygodniu zajęć już w sierpniu – mówią pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasnem.

IP, GBPK