piątek, 8 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Pijany kierował ruchem w trakcie remontu drogi krajowej

2 promile alkoholu miał w organizmie mężczyzna, który kierował ruchem podczas remontu drogi krajowej w miejscowości Łąck. Zatrzymany przez policjantów 36-latek , usłyszał zarzut prowadzenia pod wpływem alkoholu czynności, związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych. Obywatelowi Ukrainy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek przed południem policjanci otrzymali informację od zaniepokojonego kierowcy , o tym, że mężczyzna kierujący ruchem podczas remontu drogi krajowej nr 62 w miejscowości Łąck jest najprawdopodobniej pijany. Natychmiast na miejsce skierowani zostali policjanci.

– W trakcie interwencji okazało się, że kierujący ruchem 36-latek rzeczywiście jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 2 promile alkoholu w organizmie. Obywatel Ukrainy został zatrzymany – mówi podkom. Marta Lewandowska z KMP Płock.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pod wpływem alkoholu czynności, związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych. Za czyn ten grozi mu kara od trzech miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

IP, KMP, ML