piątek, 8 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaNa sygnale

Pijany zaparkował bmw pod dyskoteką – auto odholowane, kierowca stracił prawo jazdy

Policjanci z Ostrołęki dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym eliminując z dróg pijanych kierowców. Tylko podczas minionego weekendu policjanci udaremnili jazdę 4 kierowcom, którzy zdecydowali się wsiąść za tzw. kółko będąc na podwójnym gazie. Niechlubnym rekordzistą weekendu okazał się obywatel Ukrainy, który w nocy zaparkował bmw pod jedną z dyskotek na terenie Ostrołęki.

Niestety w dalszym ciągu wśród wielu kierowców pokutuje przekonanie, że wsiadając za kierownicę auta pod wpływem alkoholu jedynie to, czym ryzykują, to jest utrata prawa jazdy.

Niestety nic bardziej mylnego, utrata uprawnień to można powiedzieć błahostka w porównaniu z tym, czym tego rodzaju osoby naprawdę ryzykują. Przecież przez tak nieodpowiedzialne zachowanie możemy stracić życie swoje, bądź zupełnie niewinnych przypadkowych osób. W trakcie weekendu mundurowi z ostrołęckiej komendy udaremnili jazdę 4 pijanym kierowcom.

– W niedzielę kilka minut po godzinie 1 w nocy policjanci ustalili, że kierowca BMW, który zaparkował pod jedną z dyskotek w centrum miasta może być pijany.
Już pierwsze czynności wskazywały na to, że informację, które dotarły do policjantów są słuszne. Od 30 – letniego obywatela Ukrainy wyraźnie było czuć alkohol. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Policjanci sprawdzili także monitoring, który tylko potwierdził ustalenia funkcjonariuszy – mówi

W związku z powyższym policjanci zatrzymali 30 – latkowi prawo jazdy, natomiast BMW zostało odholowane na policyjnym parking.
W najbliższym czasie mężczyzna będzie odpowiadał za swoje postępowanie przed sądem.

Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym jazda w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast, jeżeli spowodujemy w takim stanie wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym okres pozbawienia wolności może wynieść nawet do 12 lat.

06