niedziela, 1 października, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleria

Piknik Patriotyczny na Polskiej Kępie [ZDJĘCIA]

W niedzielę, 26 czerwca odbył się Piknik Patriotyczny na Polskiej Kępie. Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem Hymnu Narodowego, złożeniem wieńca i zapaleniem zniczy oraz wciągnięciem flagi na maszt. Organizatorem było Kółko Rolnicze „Posilenie”.

 

Pan Tadeusz Kruk jak co roku z wielką pasją do historii opowiedział zebranym historię tego miejsca. Następnie odprawiona została modlitwa w intencji poległych żołnierzy oraz pokoju na świecie. Oprócz zapoznania się z historią Polskiej Kępy uczestnicy spotkania degustowali potrawy przygotowane kilka dni wcześniej na warsztatach kulinarnych pn „Przez żołądek do serca” sfinansowanych przez Lokalna Grupa Działania „Kurpsie Razem”. Zdolne gospodynie Kółko Rolnicze „Posilenie”.

Częstowały gości miedzy innymi rejbakiem, kiełbaską usmażoną na ognisku, chlebem ze smalcem oraz różnymi rodzajami ciast.
– Zadbaliśmy też o naszych najmłodszych gości organizując im konkurs wiedzy o Polskiej Kępie. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Tegoroczny piknik uważamy za jak najbardziej udany. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie i obecność na naszym wydarzeniu – mówią członkinie Kółko Rolnicze „Posilenie”.

IP, KR„P”