środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Pochodzący z Obręba – Andrzej Kordek został uhonorowany tytułem „Strażaka Roku 2021”

W czwartek, 24 lutego 2022 roku w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie odbyła się odprawa roczna kadry kierowniczej PSP województwa mazowieckiego.

W czasie jej trwania Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Nowosielski, uhonorował tytułem „Strażaka Roku” za 2021 Funkcjonariusza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim. Z-ca D-cy JRG Nowy Dwór Mazowiecki, mł. kpt. Andrzeja Kordka.

Strażak pochodzi z miejscowości Obrąb, w gminie Przasnysz.
– 12 maja 2021 roku w czasie wolnym od służby, był świadkiem zderzenia dwóch samochodów osobowych w miejscowości Skrzeszew. Niezwłocznie udał się na miejsce zdarzenia i przystąpił do udzielania pomocy. Przy użyciu łoma usunął przednią szybę samochodu, aby dostać się do osoby w pojeździe, która nie wykazywała funkcji życiowych. W celu ewakuacji, uwolnił zakleszczone pomiędzy fotelem, a kierownicą nogi poszkodowanego oraz udrożnił poszkodowanemu drogi oddechowe. Postępowanie mł. kpt. Andrzeja Kordka przyczyniło się do zapewnienia bezpieczeństwa poszkodowanemu i w znacznym stopniu ułatwiło dalsze czynności ratownicze – poinformowała KP PSP w Nowym Dworze Mazowieckim.

Grażyna Wróblewska, Wójt Gminy Przasnysz składa ogromne gratulacje dla Andrzeja Kordka, wychowanka gminy Przasnysz. Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni. Pokazałeś, że strażakiem nie jest się tylko w pracy, ale przez cały czas, pomagając innym ludziom i ratując im życie.

IP, KP PSP w Nowym Dworze Mazowieckim