piątek, 8 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Przasnysza

Pod patronatem „Kuriera” – Zaprezentują klimaty lat trzydziestych

Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej Mława zaprasza na widowisko historyczne – Powróćmy jak za dawnych lat… Kultura i obyczaje przedwojennej Mławy.

Mławscy rekonstruktorzy zaprezentują klimaty lat trzydziestych, Organizatorzy będą chcieli przenieść nas do przedwojennej, wielokulturowej Mławy. Zobaczymy m.in. kwitnący na straganach handel, będzie też karczma z pięknymi zapachami potraw, nie zabraknie także rytmów oryginalnej, przedwojennej muzyki. Zaplanowano również konkurs z niespodziankami. Rekonstruktorzy wprowadzą nas w świat ,,retro”, którego już nie ma…

GRH LC MŁAWA to grupa ludzi, pasjonatów historii, która wciela się w ludność cywilną w inscenizacjach i rekonstrukcjach historycznych. Od wielu lat dostarczała mławianom wzruszeń i emocji podczas „Nalotu bombowego na Mławę”. Reprezentuje nasze miasto – bierze udział w różnych rekonstrukcjach historycznych na terenie całej Polski, przekazując lekcje historii i patriotyzmu. Dlatego też – również i tym razem mławianie mogą się spodziewać pięknego widowiska ukazującego życie przedwojennej Mławy.

Zapraszamy 8 sierpnia / Niedziela / na godz. 17.00 – Estrada Parku Miejskiego w Mławie.

IP, GRH LC Mława