piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z GminSzkoły

Podsumowanie akcji „Góra Grosza” w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej

W dniach od 4 listopada 2021 roku do 31 maja 2022 roku. odbyła się w naszej szkole i przedszkolu wielka zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem (jak co roku) jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

Uczniowie i przedszkolaki wraz ze swoimi Rodzicami nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli. W ten sposób wsparli oni Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli dzieciom w całej Polsce, które nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych. Towarzystwo to udziela, bowiem wsparcia dzieciom z rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy wrzuconych na przestrzeni tych kilku tygodni do skarbonek, które znajdowały się w każdej klasie oraz w każdej sali przedszkolnej. Członkowie Samorządu Uczniowskiego podjęli się tego zadania i policzyli wszystkie monety. Ogólnie zebrano 417,69 zł. W dniu 24 czerwca 2022r. pieniądze uzbierane w ramach akcji „Góra Grosza” zostały zapakowane i odniesione na Pocztę Polską, gdzie dalej zostaną przekazane organizatorom akcji.

Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym uczniom i przedszkolakom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

– Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję „Góra Grosza” – mówią uczestnicy akcji.

IP, SP KM